MICROTRAC to Twój najlepszy partner w zakresie systemów do kompleksowej charakterystyki cząstek stałych. Dostarczamy naszym klientom zaawansowane technologie pozwalające za każdym razem uzyskiwać wiarygodne wyniki. Innowacja i jakość są podstawą wszystkiego, co robimy.
MicrotracBEL jest wiodącą firmą zajmującą się opracowywaniem, produkcją i sprzedażą przyrządów do pomiaru różnych wielkości adsorpcji gazów i par, pola powierzchni BET i rozkładu wielkości porów dla materiałów porowatych i nieporowatych z wykorzystaniem technologii adsorpcji gazów. Firma obsługuje również sprzęt do pomiaru rozkładu wielkości cząstek Microtrac za pomocą dyfrakcji i rozpraszania laserowego oraz DLS jako technologię podstawową.
Produkty firmy są szeroko stosowane w badaniach i kontroli jakości (QC) i zapewnianiu jakości (QA) różnych rodzajów funkcjonalnych materiałów proszkowych, które są aktywnie rozwijane na całym świecie.
Siedziba MicrotracBEL znajduje się w Osace w Japonii.
2018
Uruchomienie automatycznego przyrządu do pomiaru powierzchni właściwej / rozkładu wielkości porów BELSORP MINIX.
2013
Prezentacja wielopróbkowego system pomiaru pola powierzchni BET BELSORP MR6.
2006
Wprowadzenie na rynek analizatora katalizatora BELCAT-A.
2002
Premiera systemu pomiaru krzywej przebicia na kolumnie adsorpcyjnej BELSORP-Dyna.
1991
Na rynek trafia wysoce precyzyjny analizator pola powierzchni i wielkości porów BELSORP-28SA.
1988
Firma MicrotracBEL zostaje zarejestrowana jako BEL JAPAN, Inc. i zaczyna sprzedawać pierwszą gamę produktów.
1987
Wprowadzenie na rynek precyzyjnego instrumentu do adsorpcji gazów BELSORP-28.
1985
Profesor Hiromitsu Naono i jego doktorant Kazuyuki Nakai (obecny dyrektor generalny MicrotracBEL) rozpoczynają prace nad pierwszym "automatycznym przyrządem do pomiaru izoterm adsorpcji gazu".
Microtrac jest pionierem i wiodącym producentem urządzeń rozpraszających światło służących do analizy cząstek. Chociaż Microtrac początkowo istniał jako segment biznesowy w większej organizacji, firma Microtrac Inc. została ostatecznie założona w 1999 roku i od tego czasu stale się rozwija. Urządzenia produkowane przez Microtrac przeznaczone są zarówno do zastosowań przemysłowych, jak i do badań materiałowych.
Centrala Microtrac znajduje się w USA - w Montgomeryville i York w Pensylwanii - gdzie firma opracowuje i wytwarza wszystkie produkty.
2018
Premiera Microtrac Sync: jednoczesne pomiar wielkości i kształtu cząstek przy użyciu jednego instrumentu.
2012
Nanotrac Wave został wprowadzony na rynek - cel: analiza wielkości cząstek, potencjału zeta i masy cząsteczkowej w jednym urządzeniu.
2007
Debiut instrumentu dyfrakcyjnego Bluewave, który wykorzystuje niebieskie lasery (nie tylko źródła światła niebieskiego) w celu uzyskania najwyższej rozdzielczości i czułości dostępnej w instrumentach dyfrakcyjnych.
1987
Debiutuje pierwszy detektor półprzewodnikowy Microtracs, model 7997.
1974
Pierwszy komercyjny analizator oparty o dyfrakcję laserową wprowadzony na rynek, Microtrac Model 7991.
1972
Założenie Microtrac
Microtrac Retsch jest wiodącym dostawcą sprzętu do analizy obrazu i od ponad 20 lat z powodzeniem rozwija optyczne analizatory cząstek. Ich innowacyjna seria CAMSIZER opiera się na unikalnej technologii podwójnej kamery, która zrewolucjonizowała dynamiczną analizę obrazu. Analizatory są wykorzystywane w różnych gałęziach przemysłu do produkcji i kontroli jakości, a także do badań i rozwoju.
Siedziba Microtrac Retsch znajduje się w VERDER SCIENTIFIC w Haan / Duesseldorf w Niemczech.
2020
Połączenie firm dające w efekcie firmę Microtrac, Retsch Technology GmbH zmienia nazwę na Microtrac Retsch GmbH.
2019
Retsch Technology wprowadza na rynek CAMSIZER M1, poszerzając portfolio produktów o statyczny analizator obrazu.
2014-2017
Ciągłe ulepszanie techniczne portfolio Camsizer o innowacyjne funkcje; wprowadzenie na rynek modeli P4 i X2.
2011
Wprowadzenie CAMSIZER XT z opcjonalnymi modułami do pomiarów na mokro i na sucho.
2006
Ulepszenie CAMSIZER® dzięki AutoHeight, technologii LED, oprogramowaniu, poprawionej rozdzielczości, ostrości i kontraście.
2002-2003
Wprowadzenie do urządzeń CAMSIZER® nowe funkcje kształtu cząstek oraz krok w kierunku aplikacji on-line; uruchomienie systemu AutoSampler.
2000
Utworzenie osobnej firmy Retsch Technology po latach funkcjonowania jako spółka córka Retsch. Celem Retsc Technology jest praca nad rozwojem innowacyjnych urządzeń z serii CAMSIZER® służących do pomiaru cząstek w oparciu o opatentowaną technologię 2 kamer.
Microtrac Formulaction opracowuje i produkuje analizatory stabilności koloidalnej i dyspergowalności z serii TURBISCAN. Od 2024 r. Microtrac Formulaction stał się francuskim oddziałem MICROTRAC i sprzedaje kompletne portfolio MICROTRAC na rynku francuskim. Zespół zapewnia wsparcie aplikacyjne i serwisowe francuskim klientom MICROTRAC.
Siedziba Microtrac Formulaction znajduje się w Tuluzie we Francji.
2023 Uruchomienie Shelf-Life Simulator, pierwszego narzędzia online do symulacji okresu trwałości preparatu w oparciu o jego parametry fizyczne. Firma Formulaction zostaje przejęta przez Verder Scientific i dołącza do Microtrac, stając się Microtrac Formulaction SAS. Doświadczenie w zakresie stabilności i dyspergowalności zostaje dodane do szerokiego portfolio firmy Microtrac w zakresie charakteryzacji układów cząstek stałych. 2022 Wprowadzenie na rynek TURBISCAN DNS, unikalnej platformy do pomiaru dyspergowalności i stabilności, która mierzy zdolność dyspergowania / rekonstytucji wielu preparatów. Wprowadzenie na rynek TURBISCAN TRILAB, 3-próbkowego analizatora stabilności, aby zaspokoić potrzeby klientów w zakresie instrumentów analitycznych średniej wielkości. 2019 Wprowadzenie na rynek TURBISCAN TOWER V2, zaktualizowanej wersji TOWER i nowego flagowego urządzenia w ofercie TURBISCAN. 2013 Wprowadzenie wskaźnika stabilności TURBISCAN, unikalnego i specyficznego parametru umożliwiającego formulatorom bezpośrednie określenie i porównanie stabilności ich preparatów. Wprowadzenie na rynek TURBISCAN TOWER V1, 6-próbkowego analizatora stabilności. 2003 Wprowadzenie na rynek TURBISCAN AGS, urządzenia o wysokiej wydajności (pojemność 54 próbek i w pełni automatyczne ramię robotyczne). 2001 Wprowadzenie na rynek TURBISCAN LAB, pierwszego opatentowanego analizatora stabilności fizycznej dla ciekłych dyspersji w ich stanie natywnym, opartego na statycznym wielokrotnym rozpraszaniu światła (SMLS).
Grupa Verder umożliwia postęp poprzez wyraźne skupienie się na naszym środowisku, otoczeniu społecznym i solidnym zarządzaniu.