W 2020 roku wiodące firmy zajmujące się charakteryzacją cząstek - Retsch Technology, Microtrac i MicrotracBEL - połączyły się i stały się jedną potężną marką: Microtrac.
Retsch Technologyod ponad 20 lat z powodzeniem rozwija optyczne analizatory cząstek. Ich innowacyjna seria CAMSIZER oparta jest na unikalnej technologii dwóch kamer, która zrewolucjonizowała dynamiczną analizę obrazu. Analizatory są wykorzystywane w różnych branżach do produkcji i kontroli jakości, a także do badań i rozwoju.
Wszystkie trzy firmy łączy pasja, by zwiększać dokładność, efektywność i wygodę analizy cząstek, tak aby wręcz przekraczać oczekiwania klientów. Wspólnie w Microtrac będziemy nadal znajdować doskonałe rozwiązania dla każdego zastosowania i zapewniać najlepszą obsługę klienta.
Microtrac siedziba w Haan / Duesseldorf, Niemcy
2020
Połączenie firm dające w efekcie firmę Microtrac, Retsch Technology GmbH zmienia nazwę na Microtrac Retsch GmbH.
2019
Retsch Technology wprowadza na rynek CAMSIZER M1, poszerzając portfolio produktów o statyczny analizator obrazu.
2014-2017
Ciągłe ulepszanie techniczne portfolio Camsizer o innowacyjne funkcje; wprowadzenie na rynek modeli P4 i X2.
2011
Wprowadzenie CAMSIZER XT z opcjonalnymi modułami do pomiarów na mokro i na sucho.
2006
Ulepszenie CAMSIZER® dzięki AutoHeight, technologii LED, oprogramowaniu, poprawionej rozdzielczości, ostrości i kontraście.
2002-2003
Wprowadzenie do urządzeń CAMSIZER® nowe funkcje kształtu cząstek oraz krok w kierunku aplikacji on-line; uruchomienie systemu AutoSampler.
2000
Utworzenie osobnej firmy Retsch Technology po latach funkcjonowania jako spółka córka Retsch. Celem Retsc Technology jest praca nad rozwojem innowacyjnych urządzeń z serii CAMSIZER® służących do pomiaru cząstek w oparciu o opatentowaną technologię 2 kamer.
Oferta Microtrac i MicrotracBEL w zakresie dyfrakcji laserowej, dynamicznego rozpraszania światła oraz analizy powierzchni i porowatości doskonale uzupełnia portfolio produktów RETSCH Technology zakresie dynamicznych i statycznych analizatorów obrazu.
W związku z tym nowy segment biznesowy VERDER SCIENTIFIC oferuje niezwykle szeroką gamę produktów i metod do charakteryzacji cząstek i staje się dostawcą kompleksowych rozwiązań dla klientów.