Materiałoznawstwo to złożona interdyscyplinarna dziedzina związana z odkrywaniem, wytwarzaniem i stosowaniem nowych rozwiązań materiałowych. Zasadniczo zajmuje się ona zrozumieniem struktury fizykochemicznej ciekłego, stałego lub amorficznego materiału, a także jego właściwości, wydajności i możliwości przetwarzania. Te nadrzędne zasady znane są jako charakterystyka materiału. Charakteryzacja materiału została przeprowadzona przy użyciu szeregu ustalonych metod. Techniki te dzielą się z grubsza na jedną z dwóch kategorii: inwazyjną lub nieinwazyjną charakterystykę materiału. Każda z nich ma zalety i wady w zakresie oceny wydajności materiałów poddanych naprężeniom termodynamicznym lub w stanie spoczynku. Jednym z głównych wyzwań inwazyjnych technik charakteryzacji jest uniknięcie denaturacji złożonych preparatów podczas eksperymentu. Obecnie wiele materiałów przemysłowych składa się z wielu związków (wypełniaczy, spoiw, zagęszczaczy, cząstek stałych, kropelek, rozpuszczalników, polimerów itp. Interakcje te mogą być zmieniane za pomocą technik inwazyjnych. Są one odpowiednie tylko wtedy, gdy umożliwiają naśladowanie lub odtwarzanie warunków przetwarzania produktu podczas produkcji, przechowywania lub użytkowania. Z drugiej strony, techniki nieinwazyjne są odpowiednie do badania bardzo wrażliwych materiałów lub analizowania materiałów w stanie spoczynku w celu naśladowania warunków przechowywania. Innowacyjna charakterystyka materiałów koncentruje się na zrewolucjonizowaniu status quo w nauce o materiałach, dzięki nowatorskim metodom sondowania i testowania, które umożliwiają nieinwazyjną ocenę stabilności fizycznej dyspersji w spoczynku.
Turbiscan służy do gromadzenia danych ilościowych na temat stabilności fizycznej dyspersji ciekłych (emulsji, zawiesin i pianek) w odniesieniu do ich zachowania aglomeracyjnego/agregacyjnego, a także separacji faz, takich jak sedymentacja lub kremowanie. Charakteryzuje się szybką częstotliwością skanowania dzięki technologii statycznego wielokrotnego rozpraszania światła (SMLS), która działa do 1000 razy szybciej niż wizualne testy butelkowe. Turbiscan jest szeroko stosowany w wielu branżach, które muszą kontrolować stabilność swoich preparatów, takich jak kosmetyki, farmaceutyki, żywność i wiele innych produktów.
Microtrac zajmuje się przełomowymi innowacjami w sektorze nauk analitycznych, dostarczając unikalne rozwiązania do pomiaru stabilności, wielkości cząstek i przejść fazowych złożonych dyspersji. Instrumenty Turbiscan zostały zainstalowane w ponad 2000 ośrodkach badawczo-rozwojowych na całym świecie. Charakteryzacja materiałów musi być przeprowadzana z uwzględnieniem unikalnych cech różnych materiałów. Jeśli chcesz wykonać czułe i precyzyjne pomiary trudnych rozwiązań, możemy dostarczyć instrumenty spełniające Twoje wymagania. Prosimy o kontakt w celu uzyskania szczegółowych informacji.
Ostatecznie wybór, czy użyć prostego rozwiązania przesiewania, czy też zainwestować w dyfrakcję laserową lub dynamiczną analizę obrazu, będzie zależał od ilości badań, dostępnego budżetu i personelu oraz wszelkich szczególnych norm międzynarodowych lub wymagań klienta, z którymi się Państwo stykają. Zachęcamy do kontaktu z Microtrac w celu bezpłatnej konsultacji, która pozwoli ustalić, jakie rozwiązanie zapewni optymalny wynik i zwrot z inwestycji.